Görme Engelliler

Hakkında

 
Kurum Kodu : 302183
Kurum Adı : Sultanbeyli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
Telefon : 0216 592 29 53
Faks : 0216 592 42 94
WEB Adresi : http://smtal.meb.k12.tr
Adres : Battal Gazi Mahallesi Bosna Bulvarı Kubbe Cad. No6Sultanbeyli İstanbul 34850

VİZYON
Sürekli eğitim ve gelişim yoluyla elde edilen bilgi ve birikimi kullanarak, eğitimde yeni ufuklar arar, yeni metotlar geliştirir ve bu yolda Türk Milli Eğitiminin gelişimine; dolayısıyla Türk Milletinin Çağdaş uygarlığın yapıcı, yaratıcı, seçkin bir ortağı olmasını sağlamaya katkıda bulunur.

MİSYON
‘‘Çağdaş uygarlık düzeyinde gelişmeleri yakından takip ederek, alanında uluslararası normlara ulaşmayı hedefleyen örnek okul olmak.’’ Bu amaçla Sultanbeyli Kız Teknik ve Meslek Lisesi; Öğrencilerini, Atatürk’ün ‘Geleceğin Umudu, Işıklı çiçekleri ‘ dediği ; dinamik , bilgiyi güç kaynağı edinmiş, doğaya ve insanlığın sorunlarına karşı duyarlı , geçmişini analiz ederek geleceğini aydınlatan, görev ve sorumluluklarının bilincinde gençler olarak yetiştirir. Eğitimde ‘Toplam Kalite Felsefesini ‘ benimseyerek, her öğrenciye, bilimsel ve kişisel gelişimini en üst düzeyde geliştirebileceği fiziki ve duygusal bir ortam sağlar. Öğrencilerin eğitim-öğretim faaliyetlerine, tüm paydaşları da ortak ederek, öğrenen bireyler, öğrenen aileler ve öğrenen bir toplum oluşumuna katkıda bulunur.

BAŞARILAR

İSTATİSTİKLER
Öğretmen Sayısı :
Öğrenci Sayısı :

KURUM BİLGİLERİ
Derslik Sayısı : Atölye-İşlik Sayısı :
Fen Laboratuarı Sayısı : BT(Bilgisayar) Sınıfı Sayısı :
Isınma Şekli : Doğalgaz
Öğretim Şekli : Tekli Öğretim
Ders Başlama ve Bitiş Saati : 08:30 - 16:20
Konferans Salonu
Spor Salonu
Yemekhane
Misafirhane
Kütüphane
Bina Kodu : İnternet Bağlantısı :

LOJMAN BİLGİLERİ
Lojman Sayısı :
Lojman Bilgisi :

YERLEŞİM YERİ BİLGİLERİ
İl ve İlçe Merkezine Uzaklık : 2 km
Ulaşım : 11ÜS SULTANBEYLİ-ÜSKÜDAR 122S SULTANBEYLİ-4.LEVENT METRO 131C SULTANBEYLİ-ÜMRANİYE-SANTRAL 131H HİLAL KONUTLARI-TEPEÜSTÜ 132C SULTANBEYLİ-YAKACIK-KARTAL 132P KARTAL-VEYSELKARANİ MAH 14S KADIKÖY-SULTANBEYLİ 18H SULTANBEYLİ-SABİHAGÖKÇEN HAVALİMANI 18S SULTANBEYLİ-METROBÜS-ALTUNİZADE 19SB SULTANBEYLİ-BOSTANCI 522ST SULTANBEYLİ-MECİDİYEKÖY
Yerleşim Yeri Bilgisi : İstanbul / Sultanbeyli